W piątek 16 grudnia 2022 roku, w godzinach 13:00 – 16:00, w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie odbyły się pierwsze wspólne warsztaty bożonarodzeniowe zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Czerwinie i Gminną Biblioteką Publiczną w Czerwinie. Każdy z uczestników przygotował trzy prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej: mikołaja z surowców wtórnych, choinkę z patyczków kreatywnych oraz rysunek wymarzonego prezentu świątecznego. W czasie warsztatów dzieci wysłuchały opowiadań i zagadek o tematyce świątecznej. W części warsztatowej miłośnicy kreatywnego działania wykonali mikołaje z rolek od papieru. Ozdobili je elementami z kolorowego papieru. Kolejnym zadaniem było wykonanie choinki z patyczków kreatywnych. Patyczki sklejone w kształcie trójkąta warsztatowicze ozdabiali pomponami oraz błyszczącymi i brokatowymi naklejkami Ostatnim etapem warsztatów było narysowanie przez dzieci ich wymarzonych prezentów od Św. Mikołaja. Podczas warsztatów powstało wiele fantastycznych i różnorodnych dzieł. Dziękujemy paniom z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie za przybycie i profesjonalne przeprowadzenie warsztatów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów.