Koncert Bożonarodzeniowy w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie odbył się w dniu 17 grudnia 2022 roku o godz. 18.00. W historii Czerwina było to wydarzenie bez precedensu, stojące na najwyższym poziomie kulturalnym. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Partnera wydarzenia, po raz pierwszy w historii Czerwina został zorganizowany Koncert Bożonarodzeniowy. Koncert ten stał się okazją do integracji, duchowego oraz kulturalnego przeżycia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na wydarzenie zaprosili mieszkańców gminy Czerwin Organizatorzy i Współorganizatorzy koncertu: Wójt gminy Grzegorz Długokęcki, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej Ks. Kazimierz Wołpiuk oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie Katarzyna Kossakowska. W pięknej scenerii barokowego kościoła wystąpili soliści związani na co dzień z polskimi teatrami operowymi i muzycznymi: Renata Drozd i Jakub Milewski, dyrektor artystyczny festiwalu muzycznego „Ostrołęckie Operalia” oraz aktorka Teresa Lipowska znana z wielu seriali i filmów telewizyjnych. Solistom towarzyszył zespół kameralny pod dyrekcją Artura Jaronia. Wydarzenie oprócz profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia oraz pięknej warstwy muzycznej zawierało słowne odnośniki do tradycji religijnych oraz komentarze na temat historii powstania poszczególnych kolęd i pastorałek. Z racji miejsca organizacji, a przede wszystkim zespołu znanych i profesjonalnych artystów scen muzycznych i teatralnych koncert służył promocji sztuki, muzyki oraz Partnera wydarzenia – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie zostało poprzedzone akcją promocyjną prowadzoną w lokalnych mediach, portalach społecznościowych, stronach internetowych partnerów.

Sam koncert poprzedziło „wspólne” ubieranie choinki oraz występ muzyczny w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie. W wydarzeniu w ramach wolontariatu pomagała Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin. Niezwykłe spotkanie kolędowe było okazją do wykonania kolęd i pastorałek w wyjątkowych aranżacjach, zagwarantowało rodzinną, świąteczną atmosferę i wprowadziło uczestników w cudowny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Artyści zaprosili widzów do wspólnego kolędowania. Na dzieci czekała w kościele słodka  niespodzianka!

Koncert rozpoczął się o 18.00 jednak wszyscy, którzy przygotowali własnoręczne ozdoby choinkowe i chcieli, aby zawisły one na choinkach w kościele, przybyli do świątyni o godz. 17.40. Młodzi radni z niedawno powstałej Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin, udekorowali choinki w czerwińskiej świątyni podarowanymi od mieszkańców ozdobami. Dla słuchaczy w różnym wieku, mieszkańców gminy Czerwin i gmin ościennych powiatu ostrołęckiego, a nawet województw ościennych, była to strawa duchowa, która pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia. Naszym marzeniem na przyszłość jest organizacja kolejnych wydarzeń kulturalno – religijnych, w tym koncertów.

Zdjęcia wykonała Natalia Zielińska

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content