To był dzień pełen wrażeń. W czwartek, 17 listopada 2022 r., o godz. 8.00 grupa radnych Młodzieżowej Rady Gminy Czerwin oraz Rady Gminy Czerwin z wójtem Gminy Czerwin panem Grzegorzem Długokęckim, Dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej i Opiekunem Rady panią Katarzyną Kossakowską oraz uczniami szkół z gminy Czerwin kandydującymi do MRG wyruszyli na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczce od początku towarzyszyły emocje związane z wizytą w gmachu Sejmu. Z racji bogatej i niezwykłej historii polskiego parlamentu, podejmowanych w nim uchwał, ważnych dla naszego kraju, z powodu bardzo skrupulatnych kontroli, procedur, których należało przestrzegać, ale przede wszystkim z okazji spotkania niespodzianki z Wicepremierem i Ministrem Rolnictwa panem Henrykiem Kowalczykiem.

Pan minister nie tylko spotkał się z uczestnikami, oprowadził ich po gmachu Sejmu, opowiedział o pracy posłów i pokazał Salę Posiedzeń Sejmu, ale także zaprosił wszystkich na obiad do restauracji sejmowej. Do tego niecodziennego wydarzenia doszło dzięki uprzejmości i wsparciu Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce pana Marcina Grabowskiego. Po obfitym posiłku, uczestnicy wyjazdu udali się na Stare Miasto, by pospacerować po uliczkach, podziwiać świąteczne iluminacje i spędzić czas na wspólnych rozmowach w licznych staromiejskich kawiarenkach. Wycieczka do Warszawy i Sejmu została sfinansowana z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Młodzieżowych Rad Gmin „Mazowsze dla Młodzieży”.