W dniach 24 kwietnia 2024 roku w Przedszkolu Samorządowym w Czerwinie oraz 25 kwietnia 2024 r w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Piskach, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ocalmy pszczoły”. Konkurs był jednym z działań realizowanych przez bibliotekę w ramach ogólnopolskiego projektu „Biblioteki pełne dobrej energii”. Koordynatorem projektu jest Fundacja PVE Dobra Energia. Zadaniem konkursowym było przygotowanie w dowolnej formie wspólnej książki o pszczołach. Na początku podsumowania przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje własnoręcznie wykonane książeczki i o nich opowiedzieć. Prace wzbudziły wiele pozytywnych emocji zarówno u twórców jak i u komisji. Były kreatywne, pomysłowe i barwne. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone za ich wyjątkowy charakter. Po podsumowaniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków, a grupy zostały uwiecznione na zdjęciach wraz z opiekunami, pracami, dyplomami i upominkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszamy do podziwiania wystawy pokonkursowej w holu Urzędu Gminy Czerwin.