W środę, 5 października 2022 roku, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie i Filii Bibliotecznej w Piskach przybyła, by spotkać się z dziećmi i młodzieżą, autorka książek dla dzieci i dorosłych – pani Małgorzata Urszula Laska.

Podczas spotkania pani Małgosia opowiedziała o swojej twórczości oraz dorobku literackim. Przygotowała dla dzieci niespodziankę w postaci teatrzyku Kamishibai, w którym prezentowała własne zagadki i ilustracje. Prawdziwe zaskoczenie i rozbawienie wywołał u małych uczestników fragment książki o żbiku, odczytany przez autorkę po niemiecku, a następnie po polsku. Dzieci zadawały też autorce pytania.

Po spotkaniu przyszedł czas na podpisywanie dedykacji w książkach. Dzieci ustawiły się w długiej kolejce. Na koniec uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z gościem. Kolejne spotkanie, tym razem dla uczniów klas VIII, odbyło się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie. Podczas spotkania pisarka skupiła się na początkach swojej twórczości, codziennej pracy zawodowej oraz inspiracjach.

Autorka poruszyła ważną kwestię wieku dorastania w tym problemy z akceptacją
wśród rówieśników. By sprawdzić umiejętności językowe młodych, autorka przeczytała trudniejszy fragment swojej książki po niemiecku i polsku.  Młodzież zadawała pisarce interesujące, czasem osobiste pytania. W ocenie młodzieży i opiekunów, spotkanie autorskie nabrało edukacyjnego charakteru.

Po spotkaniu, obie panie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie. Pani Małgorzata Urszula Laska zostawiła w bibliotece egzemplarz swojej książki z dedykacją oraz podpisała plakat. Organizatorzy dziękują za przybycie oraz piękne i mądre spotkania!

Gminna Biblioteka Publiczna składa serdecznie podziękowania za gościnność i wsparcie:

– dyrekcji Szkoły Podstawowej w Piskach pani Agacie Ładzie,

– dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie –   pani dyrektor Marioli Zalewskiej oraz pani wicedyrektor Edycie Rybaczyk – Damiańskiej

– wychowawcom klas i grupy przedszkolnej.