Unikalne stroje i niepowtarzalne kolory oraz ruch, to elementy, które czynią taniec ludowy wyjątkową sztuką. W jej tajniki zostali wprowadzeni uczestnicy Warsztatów kreatywnych na ludowo, zorganizowanych w dniu 8 maja 2024 roku podczas Tygodnia bibliotek. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Piskach. Poprowadziła je pani Ola oraz pan Kacper, którzy należą do Zespołu Tańca Ludowego “Ostrołęka” im. Jerzego Białobrzewskiego. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach Programu „BLISKO”. Na początku tancerze opowiedzieli co nieco o naszych narodowych tańcach, tj.: polonez, kujawiak, mazur, krakowiak i oberek, oraz zaprezentowali jak wyglądał strój ludowy. Następnie prowadzący warsztaty zaprezentowali uczniom dwa tańce, kujawiaka i oberka. Ale to nie był jeszcze koniec naszych warsztatów. Nasi młodzi uczestnicy byli nie tylko biernymi odbiorcami pokazu, mieli także okazję nauczyć się kilku kroków tańca ludowego i oczywiście zatańczyć. Sprawiło im to bardzo dużo radości, a przy okazji nauczyli się czegoś nowego.

Serdecznie dziękuję pani Oli i panu Kacprowi za przeprowadzenie warsztatów oraz wszystkim uczestnikom biorącym w nich udział.

Jesteśmy BLISKO naszej społeczności!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowe Centrum Kultury

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content