Czwartek, 18 stycznia 2024 roku był ostatnim dniem zajęć z cyklu “Ferie z biblioteką w Piskach”. W tym dniu po całej bibliotece roznosił się zapach kawy, która stanowiła główny element naszej pracy plastycznej. Wykorzystaliśmy ją jako farbę. Uczestnicy po krótkiej chwili zastanowienia co będą malować, z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy. W ruch poszły pędzle i farba w trzech odcieniach kawy. W wielkim skupieniu powstawały kawowe obrazy. Jak widać na załączonych zdjęciach prace plastyczne naszych uczestników w efekcie końcowym były niepowtarzalne, wyglądały jak stare szkice czy fotografie sprzed wielu lat.

Uczestnicy mieli również okazję nauczyć się robić motylki z kartek starych książek metodą origami.

W drugiej części dzisiejszego spotkania świętowaliśmy obchodzony na całym świecie w dniu 18 stycznia Dzień Kubusia Puchatka. Na początku każdy uczestnik wykonał dla siebie kubusiową opaskę na głowę. Następnie na dzieci czekał mini escape room, gdzie ich zadaniem było znalezienie pośród tysiąca książek w bibliotece obrazków słoika z miodem. Każdy znaleziony przez nich słoik krył krótkie zadanie do wykonania, a ostatni słodką niespodziankę, przysmak Kubusia Puchatka – miodek na chrupiącym wafelku. Ponadto dzieci w dniu dzisiejszym miały okazję wysłuchać fragmentu książki o Kubusiu Puchatku, pt. “Lekcje ze Stumilowego Lasu”oraz zagrać w kubusiowe Memory, grę planszową “Kubuś Puchatek bawi i uczy” i układać puzzle, na których głównym bohaterem był Kubuś Puchatek.

Wszystkie dzisiejsze zabawy sprawiły naszym dziecim wiele radości, a biblioteka nie tylko wypełniona była zapachem kawy, ale także radosnym śmiechem naszych uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w zajęciach podczas “Ferii z biblioteką w Piskach”!