W sobotę, 6 kwietnia 2024 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w naszej bibliotece. Na początku spotkania uczestnicy dowiedzieli się nieco więcej o ogólnopolskim projekcie „Biblioteki pełne dobrej energii”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie, a którego operatorem jest Fundacja PVE Dobra Energia. Po wysłuchaniu zabrali się do wykonania pracy plastycznej. Dzisiejszym tematem pracy były drzewa, które zostały wykonane z rolek od papieru toaletowego pomalowanych farbą plakatową. Był to jeden z pierwszych elementów zrobionych przez dzieci, który zostanie wykorzystany do wykonania pracy zbiorowej „Las wokół nas”. Gdy prace naszych uczestników pozostały w bibliotece do wyschnięcia, cała grupa wybrała się na spacer do lasu, podczas którego dzieci wyposażone w magiczne lupy miały okazję obserwować otaczające ich środowisko, rozpoznawać rośliny i poszukiwać tropów zwierząt. Zbierały także materiały przyrodnicze, takie jak liście, szyszki czy korę drzew, które będą stanowiły niezbędny element pracy zbiorowej. W dniu dzisiejszym wyjątkowo na zakończenie zajęć w leśnej scenerii został przeczytany dzieciom fragment książki pt. „Możemy uratować naszą ziemię”, dzięki któremu mogły dowiedzieć się jak ratować nasze piękne lasy. Dzisiejsze zajęcia miały na celu jeszcze bardziej wzbogacić doświadczenia dzieci związane z kontaktem z przyrodą oraz umożliwiły pokazanie im jak wspaniała jest natura oraz jakie skarby kryje las.