W kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek, 11 maja 2023 roku, uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Piskach, wybrali się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie, której celem było m.in. zwiedzanie biblioteki. Dzieciom towarzyszyły: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piskach pani Agata Łada, wychowawca klasy III pani Natalia Jarnutowska, nauczyciel prowadzący lekcje biblioteczne pani Barbara Małkowska oraz bibliotekarz z Filii w Piskach, pani Ewelina Kulesza. Uczestników przywitała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie pani Katarzyna Kossakowska. Spotkanie rozpoczęło się od spaceru po bibliotece i wyjaśnieniu, czym są działy biblioteczne, sygnatury, kody, dlaczego książki stoją równo na półkach i jak wypożycza się książki. Pani Kasia zaprosiła dzieci do gry „W krainie bajek i baśni”, a nasi goście w skupieniu rozwiązywali kolejne zagadki i szybko dotarli do złotej rybki, która najpierw podarowała im kluczyk do sejfu, a po jego otwarciu, lizakami i certyfikatem. Następnie dzieci wysłuchały fragmentu książki Joanne K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Pięknie wypowiadały się na temat wysłuchanej lektury oraz instrukcji wykonania “różowych okularów”. Następnie w skupieniu zabrały się do wykonania magicznych okularów. Bardzo chętnie pozowali do indywidualnych i grupowych  zdjęć ze skrzydłami. Była to wyjątkowa i pełna wyzwań wycieczka.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.