W dniu 9 maja 2024 roku w bibliotece w Piskach odbyły się kreatywne warsztaty “drugie życie książek”, zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek, w ramach projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach Programu „BLISKO”. Wzięli w nich uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Piskach. Podczas warsztatów, które prowadziła pani Ewelina pracująca w Filii w Piskach, dzieci wykonywały ciekawą dekorację, używając do tego starych i zniszczonych książek. Z zapałem zabrali się do pracy i pomimo, że przyklejanie poszczególnych elementów wymagało od nich cierpliwości, zręczności i precyzji, pracowali z uśmiechem na twarzy. W efekcie ich pracy powstały piękne papierowe kwiaty, które będą mogli wręczyć wyjątkowej osobie.

Dzisiejsze warsztaty, podczas których uczniowie zobaczyli, jak można wykorzystać stare, niepotrzebne już materiały, z naciskiem na zniszczone książki, nie tylko rozwijają kreatywne myślenie, ale pokazały także jak ważna jest idea zero waste. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach!

Jesteśmy BLISKO naszej społeczności!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Narodowe Centrum Kultury

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content