Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie uważamy w pełni za otwarte! Dzisiejsze spotkanie, w dniu 21 lutego 2023 roku rozpoczęliśmy od warsztatów w Brother’s Pizza Czerwin. Wszystkie dzieci przybyły do naszej biblioteki na godzinę 10.00. Warsztaty rozpoczęliśmy od przywitania feriowiczów, zapoznania się i integracji uczestników. Następnie zostały omówione zasady, jakie będą nam towarzyszyły podczas spotkań oraz plan działania na aktualny dzień. Pani Kasia opowiedziała o zasadach panujących w bibliotece, księgozbiorze dla dzieci, grach oraz o propozycjach zabaw. Uczestnicy spotkania wykonali niespodziankę dla jutrzejszych gości – panów policjantów. Następnie udaliśmy się na warsztaty, które poprowadził Pan Przemek i Pani Karolina, pracownicy Brother’s Pizza w Czerwinie. Nauczyli dzieci jak przygotować swoją autorską pizzę. Dzieci miały możliwość skomponowania swojej pizzy, wybierały dodatki i układały je na pizzy. Oczywiście najpierw nasi kucharze umyli ręce. Każda pizza wyglądała inaczej, ale tak samo apetycznie. Gotowe pizze trafiły do pieca. Po chwili oczekiwania, dzieci mogły już spróbować przygotowanych przez siebie włoskich delicji. Zajadały je ze smakiem, bo jak twierdziły, wszystkie wyszły pyszne! Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia oraz cudowną atmosferę Panu Przemkowi i Pani Karolinie. Dziękujemy również naszym Współorganizatorom – ZMW Mazowsze za wsparcie oraz pomoc w przygotowaniach. Z okazji „Zapustów”, aby podtrzymywać staropolskie zwyczaje, pani Dominika pomalowała chętnym dzieciom buzie w kolorowe motyle, serca i zwierzątka. Dzieci wniosły do biblioteki dużo zabawy i pogodnej atmosfery. Zapraszamy jutro na kolejne spotkanie. Więcej zdjęć już wkrótce w naszej galerii.