Na sobotnie warsztaty kreatywne przybyła do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie liczna gromadka wielbicieli gier i kreatywności. Dzieci rozwiązały rebus, który był tematem zajęć i brzmiał „My gramy”. Dzieci podały przykłady swoich ulubionych gier i zgodnie stwierdziły, że gra to dobra zabawa. Wystarczy mieć przyjaciół i ciekawy pomysł.

Następnie cała grupa rozkodowała zaszyfrowaną informację o ukrytej na regale z książkami lekturze pt. „Magiczne drzewo”. Pani Kasia przeczytała z książki fragment o poszukiwaniu magicznej kostki do gry i rzuciła kostką. Kostka nie była magiczna, ale zasada była prosta – trzeba było ułożyć zdanie z nazwą obrazka, który się wyrzuciło. Wszystkich ciekawiły naklejone na podłogę dziwne szachownice. Okazało się, że było to zaproszenie do kolejnej gry. Było to kasztanowo – szyszkowe „kółko i krzyżyk”. Po kilku partyjkach i zmianach wśród grających, uczestnicy spotkania obudzili śpiące roboty Photony, by z nimi pograć. Nazwali swoje roboty i za pomocą tabletów uczyli się jak nimi sterować i wydawać dźwięki. Franek poprowadził swojego robota po specjalnej macie do lasu…i tu nastąpiło pytanie, co rośnie w lesie i przejście do tematu pracy plastycznej – magicznego jesiennego drzewa. W pracowni na stole uczestnicy znaleźli potrzebne materiały i kolorowe liście. Z zapałem zabrali się do pracy i wkrótce drzewa były gotowe. Na koniec zajęć wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoimi magicznymi drzewami i oczywiście robotami. To był emocjonujący dzień z grami i nie tylko!