Drugi dzień ferii, 22 lutego dzieci rozpoczęły od wysłuchania fragmentu książki Marka Michalaka „Opowieści o tym, co daje moc. Po wysłuchaniu nasze pociechy chętnie odpowiadały na pytania, a nawet dyskutowały na poruszane tematy. Następnie przystąpiliśmy do wykonywania pracy grupowej. Pierwszym krokiem było pomalowanie pnia oraz gałęzi drzewa za pomocą odciskania kciuków. Nasi feriowicze pozawijali więc rękawy i gotowi przystąpili do pracy. Następnie w oczekiwaniu, aż nasze dzieło wyschnie, dzieci wykonały sowy z rolek do papieru oraz bibuły. Dzieciom zaproponowano dwie techniki wykonania, jednak każdy mógł wprowadzać modyfikacje w swojej pracy. Każda sówka wyszła bardzo oryginalnie i wyjątkowo. Kolejnym krokiem było wykonanie liści, na których nasi uczestnicy napisali swoje marzenia i życzenia. Zaproponowali również, aby niektóre liście pozostawić puste, aby były symbolem naszych przyszłych marzeń i życzeń. Tego dnia, naszym gościem był Pan policjant z Posterunku Policji w Czerwinie. Opowiedział feriowiczom, jak ważne jest bezpieczeństwo i jak należy poruszać się bezpiecznie, nie tylko podczas ferii. Pokazał uczestnikom, w co jest wyposażony każdy policjant na służbie. Dzieci mogły zobaczyć z zachowaniem bezpieczeństwa i odległości pistolet i naboje oraz dotknąć kajdanek. Pan policjant zdradził również naszym pociechom, co znaczą gwiazdki na pagonach munduru oraz od czego zależy ich liczba. Nauczył uczestników ferii jak należy salutować i składać meldunek. Pan policjant otrzymał od dzieci laurkę i czekoladki…i moc uścisków! Bardzo dziękujemy Panu policjantowi za wizytę oraz wspólnie spędzony czas. Nasi feriowicze dostali od nas małe upominki, aby zawsze przypominały im o tym spotkaniu oraz zachowaniu bezpieczeństwa. Były małe odblaskowe sówki. Ostatnim etapem wykonania naszego „Drzewa marzeń” było przyklejenie wszystkich wykonanych elementów na kontur drzewa. Zaczęliśmy więc od przyklejenia liści, a następnie dzieci przyklejały swoje sowy w wybranych przez siebie miejscach. Podczas wspólnego zadania wszyscy nasi uczestnicy dobrze się bawili. Pod koniec zajęć uczestnicy mieli chwilę, aby porobić „coś” na co mają największą ochotę. Jedni bawili się robotami, inni interaktywną sofą, jeszcze inni teatrzykiem Kamishibai. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że wszyscy nasi feriowicze pamiętają, aby znaleźć chwilę na wypożyczanie książek. Przez cały dzień w bibliotece unosiła się radosna atmosfera. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia oraz zapraszamy na następne! Więcej zdjęć już wkrótce w naszej galerii.