W związku z nawiązaną we wrześniu współpracą z Przedszkolem Samorządowym w Czerwinie rozpoczęliśmy cykliczne poniedziałkowe spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. W ramach spotkań, wszystkie przedszkolaki odwiedzą bibliotekę, poznają jej zasoby, wypożyczą książkę i wezmą udział w mini warsztatach lub zabawach.

W poniedziałek, 22 listopada 2022 roku, odwiedziła naszą bibliotekę grupa 19 przedszkolaków o sympatycznej nazwie „Motylki” wraz opiekunami. Uczestnicy spotkania rozwiązali zakodowaną zagadkę, która polegała na poprowadzeniu robota Photona według instrukcji i zebraniu liter – hasła zagadki. Przedszkolaki szybko ułożyły hasło „miś” i domyśliły się, że to właśnie on będzie bohaterem spotkania. Prowadząca spotkanie pani Katarzyna Kossakowska opowiedziała o zbliżającym się Światowym Dniu Pluszowego Misia, a następnie przeczytała fragment książki autorstwa A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek” o najsłynniejszym misiu świata. Następnie dzieci podzielone na dwie grupy, uczestniczyły na zmianę w warsztatach plastycznych oraz zabawie w układanie wieży z plastikowych kubeczków.

W naszej bibliotecznej mini-pracowni powstały piękne obrazki z „Rosnącym misiem” z masy solno- mącznej. Poddane obróbce termicznej w mikrofali, misie „pęczniały w oczach” i wyglądały na najedzone i zadowolone. Dzieci zwiedziły bibliotekę i praktycznie zapoznały się z księgozbiorem, wypożyczeniami i zwrotami książek. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie zakładki do książek. Obiecały, że odwiedzą bibliotekę razem z rodzicami. To było bardzo miłe spotkanie!