We wtorek, 29 listopada 2022 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie zawitały przedszkolaki z grupy „Misie” wraz z opiekunami z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie. Misie dowiedziały się, czym jest biblioteka gminna, a następnie poznały bardzo sympatycznego robota Photona. Ochotnicy doprowadzili robota do celu i rozwiązali zakodowaną zagadkę, a z rozsypanych liter ułożyli hasło MIŚ, co wzbudziło entuzjazm dzieci z grupy „Misie”. Następnie Pani Kasia przeczytała fragment książki autorstwa A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek” o tym, jak Kubuś Puchatek odwiedził Królika i zjadł u niego dużo miodu.

Dzieci dowiedziały się, że wykonają takiego „najedzonego misia” z masy rosnącej. Dzieci podzielone na dwie grupy, uczestniczyły na zmianę w warsztatach plastycznych, zabawie z Photonem i wspólnym budowaniu wieży. Następnie przedszkolaki odwiedziły czytelnię, gdzie poznały tajniki wypożyczania książek. To było bardzo magiczne spotkanie. Każdy uczestnik wyszedł ze spotkania bogatszy o wiedzę biblioteczną i „najedzonego misia”.