Forum odbyło się 21 października 2022 r. w Ostrowi Mazowieckiej w budynku Starej Elektrowni. Wydarzenie otworzyła pani Jolanta Andruszkiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Następnie głos zabrali: pan Jerzy Bauer, burmistrz miasta oraz starosta powiatu pan Zbigniew Chrupek. Pierwszy wykład pod nazwą: Biblioteka lekarstwem na kryzys – jak budować ofertę biblioteki w czasach inflacji oraz skutecznie komunikować ją odbiorcom wygłosił pan Marcin Skrabka, pomysłodawca i założyciel marek Good Books oraz Good Games. Drugi wykład: O tym, co wspiera instytucje kultury w rozwoju zaprezentowała pani Natalia Roicka z Mazowieckiego Instytutu Kultury. W przerwie uczestnicy mogli zwiedzić zrewitalizowane wnętrza zabytkowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. W panelu dyskusyjnym uczestnicy Forum wysłuchali dobrych praktyk w pracy bibliotecznej. Podzielili się nimi: pan Tomasz Grabiński, dyrektor Miejskiej biblioteki w Kamiennej Górze, pan Sebastian Kochaniec, bibliotekarz w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku oraz pan Grzegorz Kłoda, specjalista w projektowaniu bibliotek. W Forum liczny udział wzięli przedstawiciele samorządów, dyrektorzy bibliotek i bibliotekarze z całego Mazowsza. Zgodnie podkreślili przydatność spotkania oraz jego profesjonalne przygotowanie.