Dziś historia pełna emocji i odkrywania swojego miejsca w świecie, czyli „Wysepka” autorstwa Andrei Levy. Książka opowiada o trudnych czasach, kiedy Brytyjskie Karaiby były miejscem, w którym mieszały się różne kultury i losy. Główna bohaterka, Hortense, przybywa do Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej, pełna nadziei na lepszą przyszłość. Jej droga do akceptacji i zrozumienia w nowym otoczeniu, pełnym uprzedzeń i przeciwności, jest prawdziwą lekcją życia. Czy nasza bohaterka poradzi sobie z trudnościami, dowiecie się po lekturze książki.

The book is recommended to read!

Today a story full of emotions and discovering one’s place in the world, that is „Island” by Andrea Levy. The book tells about the difficult times when the British Caribbean were a place where different cultures and destinies mixed. The main character, Hortense, arrives in Britain after World War II, full of hope for a better future. Her journey to acceptance and understanding in a new environment, full of prejudice and adversity, is a real life lesson. Whether our heroine will cope with the difficulties, you will find out after reading the book.