Z przytupem zakończyli seniorzy swój udział w półrocznym projekcie „Śpiewać każdy może…Więc śpiewaj seniorze!”. Pod kierunkiem instruktora śpiewu i akompaniatora, przygotowali koncert pieśni. Zaprezentowali go w niedzielę, 25 czerwca 2023 roku, licznie zgromadzonym gościom, w tym władzom gminy Czerwin, bliskim oraz zaprzyjaźnionym klubom seniora. Brawurowo zabrzmiały i długo oklaskiwane były m.in. utwory „Żyje się raz”, czy „Lipka”. Koncert poprzedziła zapowiedź duetu prowadzących: seniorki oraz przedstawicielki młodego pokolenia. Panie podsumowały działania w projekcie oraz przedstawiły przygotowany repertuar koncertu. Na zebranych gości czekała jeszcze muzyczna niespodzianka w wykonaniu młodego saksofonisty Marcina. Nasi seniorzy wystąpili w zaprojektowanych i uszytych specjalnie na tę okazję wyjątkowych kreacjach. Dodatkową atrakcją była ścianka z balonową girlandą. Nasi seniorzy mogli poczuć się w tym dniu jak prawdziwe gwiazdy! Było stylowo, wzruszająco i żywiołowo!  

Przypomnijmy, Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie wygrała w minionym roku grant na projekt w konkursie Fundacji BGK „Generacja 6.0” V edycja. Projekt znalazł się w gronie 30 nagrodzonych beneficjentów z całej Polski. Grant był realizowany od stycznia do końca czerwca 2023 roku, we współpracy z Dziennym Domem „Senior +” w Czerwinie. Głównym zadaniem projektu było wyposażenie 25 seniorów w wieku 60 +, w umiejętności technologiczne, kompetencje społeczne oraz psycho – fizyczne niezbędne do wspólnego zaplanowania, przygotowania i zaprezentowania wydarzenia artystycznego w postaci koncertu pieśni z oprawą słowną, dekoracją, degustacją i promocją.

Dzięki pozyskaniu środków przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie seniorzy mogli zrealizować następujące działania:

– cykl 10 h zajęć z komputerem,

– wyjazd grupy projektowej do filharmonii w celu inspiracji i integracji,

– cykl 20 h warsztatów muzycznych z instruktorem śpiewu i akompaniatorem,

– cykl 25 h spotkań projektowych,

– cykl 10 h zajęć biblioterapii,

– cykl 20 h zajęć fizjoterapeutycznych, wzmacniających, relaksacyjnych i dykcyjnych,

– koncert pieśni z oprawą słowną i instrumentalną,

– akcję promocyjną.

„Nic dwa razy się nie zdarza” napisała noblistka Wisława Szymborska. Myśl ta jest doskonałą puentą projektu. Intencją działań projektowych było, aby Seniorzy 60 + poczuli się ważni, potrzebni i profesjonalni. Że ważne jest tu i teraz i radość życia. A co robią szczęśliwi ludzie? Śpiewają. I taka była idea projektu.  

Projekt pod nazwą „Śpiewać każdy może…Więc śpiewaj seniorze!” realizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie ze środków Fundacji BGK w programie „Generacja 6.0”

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content