Środa, 1 grudnia 2022 roku, była kolejnym dniem odwiedzin w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. Tym razem odwiedziła nas grupa „Jeżyków”. Jeżyki były bardzo zaciekawione informacjami na temat biblioteki i jej działów. Po powitaniu. Jeżyki przeszły do sali, gdzie czekał na nich robot Photon. Robot nie krył radości z wizyty dzieci i ich sprawności w doprowadzeniu  go do celu – ilustracji misia. Pani Kasia przypomniała dzieciom o niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniu Misia i zaprosiła dzieci do wysłuchania fragmentu książki autorstwa A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Bohater książki, miś o małym rozumku, najadł się tak bardzo, że nie mógł opuścić norki Królika. Pani Kasia zaprosiła dzieci do wykonania pracy plastycznej z masy rosnącej, której bohaterem był „najedzony miś”. Dzieci pracowały w dwóch grupach – jedna grupa bawiła się w kodowanie robota Photona, druga malowała misie, które następnie trafiały do mikrofalówki. Na koniec przedszkolaki dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki oraz wziąć udział w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Czas szybko minął i przedszkolaki musiały wracać do przedszkola. Obiecały wkrótce wrócić, by zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki. Do zobaczenia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie!