W dniu 28 kwietnia 2023 roku Filia Biblioteczna w Piskach wraz ze Szkołą Podstawową w Piskach zorganizowały teleturniej pod nazwą „W krainie baśni Andersena”. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I, II i III. Na wstępie cała społeczność szkoły mogła wysłuchać kilka słów o autorze baśni Panu Andersenie, przeczytanych przez uczennicę klasy III – Itę. Następnie rozpoczął się główny punkt programu, czyli teleturniej. Każda z klas miała przydzielonego asystenta, którego zadaniem była pomoc w przeczytaniu pytania młodszym uczestnikom. Uczniowie klas mieli za zadanie prawidłowo odpowiedzieć na pytania zadawane przez jury, publiczność, a także na te, wylosowane przez siebie.Pojawiło się również zadanie z rekwizytami, na podstawie, których każda klasa miała odgadnąć tytuł baśni. Rywalizacja była tak wyrównana, że po podliczeniu punktów przez jury okazało się, że wszyscy otrzymali tą samą liczbę punktów, a tym samym wszyscy zwyciężyli. Przed uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów, na publiczność oraz uczestników czekała mała niespodzianka. Klasa II wykonała dla wszystkich piosenkę pt. „Dzień dobry, Panie Andersenie”.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować tym, którzy zaangażowali się w prawidłowy przebieg teleturnieju:

Jury: Wójtowi Gminy Czerwin – Panu Grzegorzowi Długokęckiemu, Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie – Pani Katarzynie Kossakowskiej,Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Piskach – Pani Agacie Łada.

Asystentom – uczniom klasy VIII: Marcinowi Boguskiemu, Bartoszowi Małkowskiemu
i Kacprowi Obryckiemu.

Uczennicy klasy III za odczytanie tekstu o Panu Andersenie, klasie II za piękne wykonanie piosenki pt: „Dzień dobry, Panie Andersenie”, nauczycielom oraz uczniom za zadawanie pytań od publiczności, całej społeczności szkolnej, która dopingowała uczestników, a także osobom odpowiedzialnym za organizację teleturnieju, Pani Barbarze Małkowskiej oraz Pani Ewelinie Kulesza.

Dziękujemy i po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content