W poniedziałek, 22 stycznia 2024 roku, w Gminnej bibliotece Publicznej w Czerwinie rozpoczęliśmy “Ferie z biblioteką”. Na początku spotkania, pani Kasia powitała uczestników i życzyła udanej zabawy. Wspólnie z grupą ustaliła zasady współpracy. Przedstawiła gościa – panią Natalka Bartkowska, instruktorkę Legorobotyki, na co dzień pracującą w Reaktor Edukacji. Pani Natalia przywiozła ze sobą zestawy Lego oraz tablety. Uczestnicy podzieleni na grupy konstruowali modele mobilne według instrukcji na tabletach. Ileż to było radości, gdy młodym konstruktorom udało się uruchomić swoje modele. Oprócz zaplanowanych konstrukcji, grupy, które skończyły budowanie, mogły budować według swojej inwencji. Po takim wysiłku intelektualnym przyszedł czas na słodki poczęstunek. Na uczestników ferii, na pięknie nakrytym przez nich stole, czekały pyszne gofry z różnymi dodatkami: cukrem pudrem, dżemem truskawkowym i marmoladą różaną. Wszyscy jedli z apetytem do syta. Po posiłku przyszedł czas na zabawy. Jedną z zabaw poprowadził kolejny zaproszony gość, młodzieżowy radny Igor Przeździecki. Na uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka od pani Marzena Przeździecka. Pani Marzena ofiarowała każdemu uczestnikowi pienik z portretem babci i dziadka. Na koniec uczestnicy z naszymi gośćmi zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu. To był emocjonujący, smakowity i pełen niespodzianek dzień!