W piątek, 27 czerwca 2024 r., odbył się najaktywniejszy dzień naszych wakacyjnych przygód. Wydarzenie rozpoczęło się już o 8.30, tym razem przy ul. Wolności 18 w Czerwinie. Na początku spotkania głos zabrała pani Katarzyna Kossakowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie,. Pani dyrektor powitała ciepło wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał pan Grzegorz Długokęcki, wójt gminy Czerwin. Spontanicznie przemówili uczestnicy wakacji – Miłosz i Wiktoria, którzy podziękowali za możliwość udziału i super zabawę podczas zorganizowanych przez bibliotekę wakacji i wycieczki. Uczestnikom zostały rozdane certyfikaty i upominki, a następnie wszyscy zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu. Po części oficjalnej, przyszła pora na zabawę. Na dzieci czekały nie lada atrakcje: dmuchaniec, maskotka Myszka Miki, strefa baniek mydlanych, animacje, tatuaże, malowanie buziek i stacja zwierzątek z balonów. Nie zabrakło wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku oraz lodów, które orzeźwiły uczestników w upalny dzień. Symbolicznym przejściem do części literacko – kreatywnej, było przeniesienie z pleneru do budynku. Dzieci przywitała maskotka Myszki Miki, a następnie rozpoczęło się spotkanie literacko – zabawowe z niesamowitym Panem Poetką. Niezwykłe spotkanie spodobało się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Zapraszamy na sobotnie kreatywne warsztaty już 6 lipca! Jesteśmy BLISKO naszej lokalnej społeczności!

___________________

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

NPRCz 2.0

Narodowe Centrum Kultury