We wtorek, 23 stycznia 2024 roku, odbyła się wycieczka do Białegostoku zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach „Ferii z biblioteką”. Grupa czterdziestu amatorów wycieczkowych atrakcji już o 7.00 wyruszyła w podróż. Wycieczkę rozpoczęli „feriowicze” od wizyty w Epi-Centrum Nauki. To niezwykle inspirujące, nowe miejsce na mapie Białegostoku dla fanów doświadczeń naukowych. W ciągu dwóch godzin uczestnicy wyjazdu praktycznie zgłębiali tajniki hydrologii, elektrostatyki, dynamiki, czy światła. W Pałacu Branickich, podzieleni na dwie grupy, uczestnicy wzięli udział w zwiedzaniu wnętrz i podziemi pałacowych oraz w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podczas zwiedzania, uczestnicy poznali historię rodziny Branickich, tragiczne losy pałacu, zwiedzili wystawę medyczną, a w czasie warsztatów wykonali gipsowe odlewy pałacu. Po zwiedzaniu, uczestnicy udali się na obiad do Gospoda Podlaska przy rynku miejskim. Najedzeni, pojechali do papugarium, gdzie mogli karmić i obserwować rozne gatunki papug. Ptaki były bardzo towarzyskie i chętne do zabawy. Ileż to było radości i śmiechu, gdy papugi siadały na ramionach dzieci i skubały ich włosy i palce. Ostatnim punktem programu były zabawy w Strefa Wysokich Lotów. Po bogatym we wrażenia dniu, dzieci mogły oddać się szaleństwu skoków na trampolinach, wyścigow, zabaw, czy zjeżdżać z bardzo wysokich zjeżdżalni. Zmęczeni, ale szczęśliwi, uczestnicy wrócili do domów. To był niesamowity dzień!

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.