W dniu 13 października w Szkole Podstawowej w Piskach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym radosnym dniu cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście, zgromadzili się na sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała pani dyrektor Agata Łada. Powitała wszystkich, przedstawiła historię obchodów Dnia Nauczyciela oraz wyraziła radość ze spotkania.

Życzenia i kwiaty od samorządu na ręce pani dyrektor złożył wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki.

Ksiądz proboszcz Artur Ryszewski wspomniał o pięknej pracy nauczycieli i swoich latach szkolnych. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie pani Katarzyna Kossakowska złożyła pedagogom życzenia i podarowała społeczności szkolnej „czarodziejska sowę” symbol mądrości i szczęścia. W programie artystycznym przygotowanym z tej okazji zaprezentowali się wszyscy uczniowie szkoły.

Rodzice pięknie zaangażowali się w obchody święta pracowników oświaty. Przygotowali słodkie upominki poczęstunek. Rodzinna atmosfera wydarzenia udzieliła się wszystkim obecnym i trwała długo po jego zakończeniu.