W dniu 12 stycznia 2024 roku w bibliotece w Piskach odbyło się spotkanie z cyklu „Czytanie na dywanie”.
W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas grupa 5-latków wraz z wychowawcą. Bibliotekarz przeczytał dzieciom dwa niezwykłe opowiadania z książki pt. „O księciu, który dostał kosza”. A niezwykłe dlatego, że była to książka z niespodzianką, w której pojawiły się elementy rozszerzonej rzeczywistości. Oprócz słuchania czytanego tekstu, przedszkolaki miały również okazję cieszyć się obrazkami, które ożywały na ekranie tabletu, oraz słuchać przeróżnych odgłosów i muzyki. Zaskoczone taką formą czytania książki, ale z wielką radością i zainteresowaniem dzieci wysłuchały opowiadań do końca.

Po zakończeniu spotkania z cyklu głośnego czytania, przedszkolaki ruszyły między regały, aby wypożyczyć dla siebie książki, które im się najbardziej spodobały, za co każdy z nich przykleił kolejną naklejkę na swoją kartę Małego Czytelnika.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkanie!