W kolejnym dniu Tygodnia Bibliotek, 10 maja 2023 roku, uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Piskach, wybrali się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie, której celem było zwiedzanie biblioteki. Dzieciom towarzyszyły: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piskach pani Agata Łada, wychowawca klasy I pani Beata Staśkiewicz, nauczyciel prowadzący lekcje biblioteczne pani Barbara Małkowska oraz bibliotekarz z Filii w Piskach, pani Ewelina Kulesza. Pani Basia wręczyła  pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie pyszny tort z malinami przygotowany specjalnie z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza. Wszystkich uczestników bardzo serdecznie przywitała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie pani Katarzyna Kossakowska. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania biblioteki. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o wszystkich działach bibliotecznych, wyjaśniła, jak wypożycza się książki oraz co oznaczają naklejki z sygnaturą i kody kreskowe. Dzieci dowiedziały się także, jakie zasady panują w bibliotece, co można, a czego nie należy robić. Następnie przyszedł czas na odrobinę rozrywki. Pani Kasia zaprosiła dzieci do gry typu escape room pod nazwą „W krainie bajek i baśni”. Biblioteka w Czerwinie na czas zabawy stała się wielkim pokojem zagadek. Podczas wizyty w bibliotece na dzieciaki czekał “Uskrzydlony kącik”, w którym zostały uwiecznione na tle skrzydeł oraz słodkie co nieco. Była to naprawdę wyjątkowa i “słodka” wycieczka.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.