W środę, 17 stycznia 2024 roku, podczas drugiego dnia “Ferii z biblioteką w Piskach”, uczestnicy zapoznali się z techniką malowania na szkle. Dzisiejszą pracę robili etapami. Rozpoczęli od  wybrania projektu. Następnie odrysowując kontury przenieśli go na przezroczysty przedmiot. Gdy ten etap pracy mieli już za sobą, zabrali się  do malowania farbami swojego obrazka. Uczestnicy uzyskali w ten sposób barwną powłokę, która pokryła część przezroczystej powierzchni, tworząc piękny kolorowy obraz.

Uczestnicy wykazali się kreatywnością, cierpliwością i dużym zainteresowaniem podczas zajęć. Każdy wykonał swoją pracę samodzielnie. Na koniec okazało się, że dekorowanie szkła za pomocą farb ujawniło talenty naszych młodych artystów.

Przed kolejnym etapem dzisiejszego spotkania jeden z uczestników Kuba przygotował dla pozostałych dzieci popcornowy poczęstunek.

Po krótkiej przerwie oraz wymagającej skupienia pracy plastycznej dzieci ruszyły do mini kącika z grami planszowymi. Zaczęli od zagrania w grę “Polska luxtorpeda”, gry pamięciowej wymagającej wielkiego skupienia oraz ćwiczącej pamięć, podobnie jak gra “Brain Box” i “Gorący ziemniak”, które również cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Był to czas na wspólną zabawę, który przyniósł uczestnikom wiele radości.

Nie obyło się także bez wspólnego czytania, gdzie Pani Ewelina przeczytała opowiadanie z książki  z elementami rozszerzonej rzeczywistości pt. “O księciu, który dostał kosza”, oraz zabaw ruchowych, podczas których dzieci z uśmiechem na twarzy tańczyły i podskakiwały w rytm muzyki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze podczas dzisiejszych zajęć!

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content