W dniu 19 sierpnia 2023 r., odbyły się kolejne sobotnie kreatywne spotkania z literaturą. Dzisiejszego dnia pani Kasia zaprosiła młodych uczestników do fascynującej podróży po świecie poezji dziecięcej. Głos pani Kasi wypełnił przestrzeń biblioteki wierszami Jana Brzechwy, budząc uśmiechy, ale i skupienie na twarzach uczestników spotkania. Po poetyckim wstępie, przyszła pora na praktyczne działanie. Dzieci otrzymały papierowe rolki, nożyczki, gąbki i farby, wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia papierowych motyli i ośmiornic. To był prawdziwy warsztat, gdzie umiejętności manualne i kreatywność szły w parze. Dzieci ze skupieniem i zapałem wykonywały papierowe motyle i ośmiornice z rolek. Każdy artysta mógł wyrazić swoją wyjątkowość, tworząc unikalne dzieła sztuki. Zanim prace wyschły, dzieci miały czas na zabawę i ciasteczka. Kiedy wszystko było gotowe, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Dzieci dumnie prezentowały swoje motyle i ośmiornice, podziwiając efekty pracy swojej i kolegów. Śmiech długo jeszcze unosił się w powietrzu, tworząc atmosferę pełną radości ze wspólnej zabawy! Dziękujemy za wspólny czas i zapraszamy 2 września na kolejne kreatywne warsztaty.