W dniu 27 listopada 2023 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Czerwin, odbyło się podsumowanie IV edycji Konkursu Fotograficznego „Książka w jesiennej odsłonie”. Uroczystość poprowadziła Katarzyna Kossakowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Czerwinie. Powitała ciepło wszystkich gości, a w szczególności laureatów i uczestników konkursu. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Czerwin, pan Grzegorz Długokęcki, pani Marta Rabuczewska, Kierownik Oddziału Banku Spółdzielczego w Brodnicy, Oddział w Czerwinie, pani Anna Kalinowska, przedstawiciel Firmy Eco in Sp. z o.o. w Czerwinie oraz pan Zbigniew Dubiel, przewodniczący komisji konkursowej. Pani Kasia podziękowała darczyńcom za coroczne finansowe i rzeczowe wspieranie konkursu i wręczyła im podziękowania oraz własnoręcznie wykonane kompozycje kwiatowe. W bieżącym roku darczyńcami konkursu byli: Gmina Czerwin, Firma Dalubo Kędzierscy S.J., pan Łukasz Kędzierski, Firma Eco in Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Oddział w Czerwinie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Oddział w Czerwinie.

Po przemówieniach przyszedł czas na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Komisja konkursowa, w dniu 21 listopada 2023 r., postanowiła przyznać miejsca w trzech kategoriach.

W kategorii – Dzieci:

1. miejsce – Miłosz Cieślicki

2. miejsce – Karolina Mieczkowska

3. miejsce – Łukasz Mieczkowski.

W kategorii – Młodzież:

1. miejsce – Oleksandr Palamarczuk

2. miejsce – Szymon Grabowski

2. miejsce – Zuzanna Zaorska (ex aequo)

3. miejsce – Sebastian Łada.

W kategorii – Dorośli:

1. miejsce – Sebastian Zaręba

2. miejsce – Małgorzata Wojsz

3. miejsce – Adrian Pazik.

Gminna Biblioteka Publiczna postanowiła nagrodzić upominkami wszystkich uczestników konkursu. Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz upominki książkowe. Wystawę pokonkursową można będzie obejrzeć do 22 grudnia 2023 roku w holu Urzędu Gminy Czerwin.