We wtorek, 25 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka do Ostrołęki, zorganizowana w ramach „Wakacji w bibliotece z książką”. Działanie jest częścią projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie w ramach Programu BLISKO. Dzień zapowiadał się niezwykle interesująco. O godzinie 8:00, uczestnicy zebrali się w bibliotece, aby wyruszyć na pełną przygód wycieczkę. Pierwszym przystankiem było Multicentrum Ostrołęka, gdzie uczestnicy wzięli udział w fascynujących zajęciach muzycznych, robotyki i lego. Następnym punktem wycieczki była sala zabaw „Urwis” w Ostrołęce, gdzie dzieci mogły wyszaleć się do woli, a w przerwach, posilić i napić. W związku z zaproszeniem od portalu Moja Ostrołęka uczestnicy wyjazdu mogli odwiedzić redakcję i spotkać się z dziennikarzem. Była to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak powstają lokalne wiadomości i poznać kulisy pracy dziennikarzy. Po tych pełnych wrażeń zajęciach, przyszedł czas na wspólny posiłek. Udaliśmy się do Brother’s Pizza, gdzie zjedliśmy obiad, a na deser delektowaliśmy się wyśmienitymi lodami. Była to doskonała okazja, aby odpocząć i zregenerować siły. Na koniec, wycieczkowicze odwiedzili tężnię solankową w Rzekuniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę oraz rodzicom za zaufanie. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych naszych inicjatywach! Jesteśmy BLISKO naszej lokalnej społeczności!