28.10 2022 roku w Urzędzie Gminy Czerwin odbyło się spotkanie przedwyborcze nowotworzonej Młodzieżowej Rady Gminy. W spotkaniu wzięło udział 21 kandydatów w wieku 13-23 lat. Urząd gminy Czerwin reprezentował wójt gminy Grzegorz Długokęcki oraz pracownik urzędu pani Paulina Zęgota. W spotkaniu uczestniczył także przewodniczący rady gminy pan Krzysztof Tyszka. Z głosem doradczym w spotkaniu wziął udział założyciel i opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki – radny Paweł Niewiadomski. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Kossakowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie, opiekun Młodzieżowej Rady.

Z inicjatywą utworzenia Młodzieżowej Rady wystąpił do Rady Gminy wójt Grzegorz Długokęcki. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Młodzieżowych Rady Gmin pn. „Mazowsze dla Młodzieży” gmina Czerwin pozyskała środki na utworzenie Młodzieżowej Rady. Docelowo Młodzieżowa Rada liczyć będzie 15 radnych. Otrzymane w ramach programu środki przeznaczone zostaną na organizację sesji, szkolenia dla młodzieży, czy wyjazd do sejmu i senatu. W związku z większą liczbą osób zainteresowanych wejściem do Rady przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające w szkołach na terenie gminy Czerwin. Wtedy zostanie ostatecznie wyłoniony skład Rady.

Oto, co sądzą o jej powstaniu Kinga i Zuzanna, kandydatki do Rady: „Jako uczestnicy i kandydaci rady uważamy, że jest to bardzo duże urozmaicenie w działaniu naszej gminy. Dzięki możliwości działania na rzecz innych, możemy w prosty sposób obserwować zjawiska zachodzące w naszej gminie i próbować radzić sobie z nimi poprzez tworzenie różnych programów czy też organizacji. Jako młodzież rady obiecujemy, że nasza gmina odmieni się na lepsze i każdy będzie mógł na tym skorzystać! Trzymamy kciuki!