W dniu 9 listopada 2022 roku w Filii Bibliotecznej w Piskach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika przedszkolaków uczęszczających do grupy 4-latków i 5-latków w Szkole Podstawowej w Piskach.

W pasowaniu udział wzięło 11 dzieci, które na wstępie otrzymały medale pasowania na czytelnika. Następnie dzieciaki przystąpiły do testu ze znajomości bajek, który zdały bezbłędnie. I nadszedł wreszcie dla nich najważniejszy punkt uroczystości. Najpierw złożyły uroczystą przysięgę czytelnika biblioteki, a następnie zostały pasowane na czytelnika biblioteki publiczno-szkolnej w Piskach ponad 70-letnią książką znajdującą się w zbiorach biblioteki.

Nowi czytelnicy otrzymali w tym dniu również pamiątkowe dyplomy, wyprawkę czytelniczą oraz odrobinę słodkości.

Na koniec uroczystości, jako nowi czytelnicy biblioteki obiecały ją oczywiście odwiedzać!