Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie razem z Filią Biblioteczną w Piskach chce uhonorować najaktywniejszych czytelników, którzy towarzyszyli nam w minionym roku i korzystali z zasobów bibliotecznych obu placówek.

REGULAMIN KONKURSU „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK ROKU 2023”

Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie. Patronat nad konkursem objął wójt gminy Czerwin pan Grzegorz Długokęcki. Konkurs dotyczy minionego roku kalendarzowego.

1. Cele konkursu:
  • promocja czytelnictwa i działalności GBP w Czerwinie w środowisku lokalnym,
  • podnoszenie kultury czytelniczej.
  1. Zasady konkursu:
  • konkurs przeznaczony jest dla wszystkich aktywnych czytelników GBP w Czerwinie, którzy są zapisani i wypożyczali książki w określonym w Regulaminie okresie,
  • czytelnik, który nie wyraża zgody na udział w konkursie, proszony jest o zgłoszenie tego faktu bibliotekarzowi.
  1. Czas trwania konkursu:
  • od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2023 roku.
  1. Kryterium przyznania tytułu „Najaktywniejszego Czytelnika”:
  • aktywność czytelnicza uczestników konkursu, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek,
  • terminowość oddawania książek,
  • dbałość o wypożyczone książki.
  1. Tytuł najlepszego czytelnika zostanie przyznany w 4 grupach wiekowych:
  • I kategoria – najlepszy czytelnik dziecięcy od lat 2 do 12 lat,
  • II kategoria – najlepszy czytelnik od lat 13 do 18 lat,
  • III kategoria – najlepszy czytelnik od lat 19 do 59 lat,
  • IV kategoria – najlepszy czytelnik od lat 60 wzwyż.
  1. Wybranie laureata i ogłoszenie wyników
    Spośród czytelników w każdej kategorii wiekowej, zostanie wyłoniony jeden laureat. Ogłoszenie wyników nastąpi w marcu 2024 roku. Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody. O terminie wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni osobiście lub telefonicznie.
  2. Postanowienia końcowe
  • Regulamin konkursu dostępny jest w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie oraz na stronie internetowej biblioteki: biblioteka@czerwin.pl.
  • Dane osobowe Uczestników konkursu podlegają ochronie zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, zbierane są i przetwarzane wyłącznie na potrzeby konkursu tj. w celu wyłonienia zwycięzców, ogłoszenia wyników oraz nagrodzenia laureatów.
  • Wyniki konkursu zostaną podane na stronie GBP w Czerwinie, Facebooku oraz Instagramie biblioteki
  • Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją powyższego Regulaminu.
  • Uczestnik wyraża zgodę na upublicznienie wizerunku podczas relacji z przebiegu konkursu przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie oraz lokalnych mediach.
  • Organizator zapewnia sobie prawo do zmian w Regulaminie konkursu.
  • Dodatkowych informacji na temat konkursu udzielają pracownicy GBP w Czerwinie.