W dniach 19 kwietnia – 21 kwietnia 2023 roku, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie, zawita do Czerwina mobilne planetarium o nazwie Planetobus. Wydarzenie jest tym bardziej miłe, że zbiegło się z obchodzonym w Polsce Rokiem Mikołaja Kopernika.

Dzięki wsparciu wójta gminy Czerwin pana Grzegorza Długokęckiego i gościnności dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie, Planetobus będzie dostępny dla uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Czerwin w dniach 20 i 21 kwietnia w godzinach 8.00 – 15.00. Uczniowie będą mogli odwiedzić Planetobus i wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych pokazach na żywo. Pokazy dotyczyć będą astronomii, gwiazdozbiorów danej pory roku, odwiedzin planet Układu Słonecznego i innych ciekawostek. Pokazy poprowadzi 3 prezenterów.  To wyjątkowe wydarzenie będzie dla uczniów bezpłatne. Planetobus odwiedził na swojej drodze wiele polskich szkół w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content