W środę, 26 czerwca 2024 r. rozpoczęliśmy wakacyjne zajęcia w bibliotece w Piskach!
Zaczęliśmy od wyboru i wypożyczenia książek, a następnie ustaliliśmy i podpisaliśmy Regulamin „Wakacji w bibliotece”. Kolejnym etapem były kreatywne zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy mieli okazję ozdobić torby bawełniane według własnego pomysłu. Do wykorzystania były farby do tkanin, pędzelki oraz różnorodne wzory.
W oczekiwaniu na wyschnięcie toreb, udaliśmy się na piknik z książką. Jakub, przeczytał swoim kolegom książkę pt. „Kicia Kocia i plac zabaw” autorstwa Anity Głowińskiej. Po wysłuchaniu, uczestnicy posilili się owocami, aby nabrać energii do dalszych działań. Kolejną atrakcją było malowanie kredą, którą dzieci rysowały kolorowe obrazki na kostce. Nasz dzisiejszy dzień bogaty był także w różnorodne gry, nie tylko planszowe, ale i ruchowe. Graliśmy w klasy, “Wygibajtusa”, a także w planszówki, tj. “Gorący ziemniak” i “ 5 sekund”. Na koniec dnia wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i zapraszamy na kolejne dni pełne atrakcji!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji .Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”