W dniu, 23 czerwca delegacja Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie uczestniczyła w jubileuszu 40 – lecia Zespołu Tańca Ludowego „Ostrołęka” im. Jerzego Białobrzewskiego w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce. Przepiękny, pełen wzruszeń koncert, cudne tańce i barwne stroje z różnych regionów Polski, piękna choreografia, wspaniała kapela na żywo, biały śpiew Apolonii Nowak i prowadzenie Jakub Rutka. Mnóstwo zaangażowanych osób, tańczące rodziny, cała wspaniała społeczność. I osoba, która spina to wszystko niezwykłą klamrą, kierownik i choreograf zespołu, Aleksandra Szymańska. Nasza Ola. Nasza, bo pięknie prowadzi nasz czerwiński Zespół Tańca „Czerwin”. Pani kierownik, dziękujemy z serca za zaszczyt świętowania tego pięknego jubileuszu z Wami. Wiele dobra i świetlanej przyszłości!