W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, w sali konferencyjnej urzędu gminy Czerwin, spotkali się fani gier RPG i gier planszowych oraz znawcy lokalnej historii! Mimo niekorzystnej pogody, nasi przyjaciele nas nie zawiedli.Warsztaty poprowadził charyzmatyczny Tomasz Frejtag z @gryfrejtaga. Wprowadził uczestników w tematykę gier fabularnych. Wspólnie ustalono zasady spotkania i dobrego opowiadania. Uczestnicy podzieleni na grupy opowiadali sobie różne historie. Następnie dyskutowano nad ważnymi, z punktu widzenia gier, miejscami w Czerwinie i okolicy. Dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży, powstała barwna mapa Czerwina. Wyglądała trochę jak plansza do gry. Uczestnicy podzieleni na zespoły, mieli za zadanie wybrać i opowiedzieć fabułę gry opartej na wydarzeniu lub losach postaci z historii gminy Czerwin. Pomysły na opowieści zachwyciły nie tylko prowadzącego, ale i słuchających. Nagradzali je gromkimi brawami! W przerwie, z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, najmłodsi uczestnicy warsztatów wykonali mydlane niespodzianki dla tatusiów. Po obiedzie, uczestnicy rozegrali sesję gry fabularnej przy użyciu kart DIXIT. Ależ to była opowieść! Czas szybko minął i warsztaty dobiegły końca. Kolejne spotkanie już 6 lipca! Będzie się grało!

__________

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0