W dniu 16 czerwca 2023 roku, w Szkole Podstawowej w Piskach, odbyło się spotkanie autorskie z panią Anną Kowalską, która przybyła na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie i Szkoły Podstawowej w Piskach. Spotkanie z poetką rozpoczęła pani dyrektor Agata Łada. Przywitała zaproszonych gości oraz uczniów klas IV – VIII wraz z opiekunami. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Kossakowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie. Pani Anna rozpoczęła spotkanie od przeczytania kilku swoich wierszy. Wiersze zapisane były, a właściwie wykropkowane alfabetem Braille’a na białych arkuszach papieru, co wzbudziło zaciekawienie i podziw uczestników. Pani Anna opowiedziała o początkach swojej pisarskiej drogi. Od dziecka uwielbiała opowiadać bajki swoim rówieśnikom. Zachęcona przez nauczycielkę języka polskiego, zaczęła pisać wiersze i prozę. Jako dorosła osoba, pisała felietony do gazet, jednak jej ulubioną formą wypowiedzi stały się wiersze. Swoją twórczość poetycką pani Anna opisała barwnie jako “krem na torcie”. Nawiązała z uczniami świetny i bezpośredni kontakt. Słuchacze chętnie zadawali pani Ani pytania na temat warsztatu literackiego, pasji, marzeń i planów na przyszłość. Na naszego gościa czekała na koniec muzyczna niespodzianka w wykonaniu najmłodszych uczniów. Jedna z uczestniczek na koniec spotkania z podziwem stwierdziła, że nasz gość jest „niesamowitą” osobą. To była piękna i trafna puenta.

Pani Anna, z wykształcenia, doświadczenia i zamiłowania jest psychoterapeutką. Przez wiele lat pracowała w szkole z dziećmi i młodzieżą. Obecnie prowadzi terapię indywidualną, głównie z osobami dorosłymi. Wydała następujące tomiki poezji: “Co słychać w lustrach”, “Po ciemnej stronie ognia”, “Cały rok wierszem” i wiersze rozproszone w antologiach poezji.

Organizatorami spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie wraz Filią w Piskach.