W poniedziałek, 27 maja 2024 roku, w budynku Targowiska Wiejskiego „Mój Rynek” w Czerwinie, odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”, realizowany w ramach Programu BLISKO. Wydarzenie rozpoczęło się od rejestracji uczestników i kawy na dobry początek. O godzinie 11:00 nastąpiło oficjalne otwarcie konferencji, podczas którego powitano gości. Głos zabrali pan Grzegorz Długokęcki, wójt gminy Czerwin, oraz pan Marcin Grabowski, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie pani Katarzyna Kossakowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie oraz koordynator projektu, przedstawiła ideę projektu „Nasza biblioteka – przygoda na każdej stronie”. W swoim wystąpieniu pani dyrektor omówiła cele oraz planowane działania. W sesji dobrych praktyk, pani Dorota Jolanta Młynarska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni, zaprezentowała projekt „Przez okno biblioteki” i jego społeczny wpływ na środowisko lokalne. Następnie uczestnicy mieli okazję skorzystać z przerwy kawowej, podczas której wysłuchali mini recitalu Piotr Grzyb, dziennikarza radia OKO, prowadzącego konferencję. Po przerwie, pani Jolanta Andruszkiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, omówiła znaczenie partnerstw w projekcie „Muzyka łączy – ludzi i książki”. Kolejnym punktem programu była przerwa na lunch. Po lunchu odbyło się szkolenie „Biblioteka w środowisku lokalnym, czyli o partnerstwie i właściwej komunikacji”, skierowane do partnerów i bibliotekarzy. Szkolenie poprowadził pan Marcin Skrabka z Fundacji Good Books. Podczas konferencji, przeprowadzono także badanie potencjału i oczekiwań partnerów oraz uczestników projektu. Serdecznie dziękujemy za przybycie i ciepłe słowa od zaproszonych gości. Dziękujemy naszym partnerom za pomoc i deklarację współpracy w dwuletnim projekcie.

Dziękujemy Targowisku wiejskiemu „Mój Rynek” w Czerwinie za udostępnienie miejsca na spotkanie i pyszne potrawy tradycyjne przygotowane przez Kgw Żochy!

____________

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content