Projekt “Mała książka – wielki człowiek”, to inspirująca przygoda z czytaniem dla najmłodszych! Akcja jest skierowana do dzieci w wieku 3-6 lat i ich opiekunów. Projekt oferuje magiczną Wyprawkę Czytelniczą, zawierającą książkę pt. “Krasnal w krzywej czapce” i Kartę Małego Czytelnika. Po każdej wizycie w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, mały Czytelnik otrzymuje uroczą naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – wspaniały imienny dyplom i upominek! W wyprawce znajdziecie także broszurę “Książką połączeni”, skierowaną do rodziców, przypominającą o korzyściach płynących z czytania dzieciom. Kampania jest jedną z inicjatyw Instytutu Książki. Kampania społeczna została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.