Dzięki spełnieniu m.in. wymogu o otwarciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie w soboty, mogliśmy jako instytucja przystąpić do projektu, złożyć wniosek i pozyskać środki w kwocie 6461,00 zł na zakup nowości wydawniczych do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie – w kwocie 3961,00 zł oraz do Filii Bibliotecznej w Piskach – w kwocie 2500,00 zł. Księgozbiór obu bibliotek został wzbogacony o pozycje książkowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Nowościami, o których chcemy z radością wspomnieć i do wypożyczania których namawiamy są audiobooki, czyli nagrania popularnych książek oraz książki w j. angielskim! Rozpoczynamy swoją przygodę z obiema formami. Już wkrótce czytelnicy zainteresowani wypożyczeniem tych pozycji będą mogli skorzystać z nowej oferty! Zapraszamy!

Nowości wydawnicze zostały zakupione ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.