W dniu 14 lipca 2024 roku, licznie zgromadzona publiczność przy ul. Wolności 18 w Czerwinie, po raz pierwszy w historii gminy Czerwin, obejrzała komedię muzyczną pod tytułem „Doktor Miłość”. Spektakl powstał według autorskiego scenariusza i w reżyserii Jana Jakuba Należytego, założyciela Krakowskiego Teatru Komedia.
W spektaklu wystąpili aktorzy scen polskich – krakowskich i śląskich: Ewa Romaniak, Barbara Broda-Malon Official Profile, Jan Jakub Należyty oraz muzycy: Konrad Mastyło oraz Sebastian Malon.
Aktorzy przybyli do Czerwina na zaproszenie wójta Gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie. Akcja przezabawnego spektaklu toczyła się w gabinecie psychoterapeuty Doktora Miłość, do którego trafiały, przeniesione w czasie, kobiety z różnymi problemami sercowymi. Doktor Miłość udzielał niekonwencjonalnych porad miłosnych swoim pacjentkom, ale też paniom zgromadzonym na widowni. Jak stwierdził Doktor Miłość, jego porady sprawiają, że „wszystkie Panie na widowni po spektaklu zapiszą się na wizytę, a Panowie będą zachwyceni efektami terapii”. I rzeczywiście, miłość unosiła się w powietrzu i w sercach. Atmosfera była barrrrdzo gorąca! Zabawne scenki przeplatane były brawurowymi wykonaniami najbardziej znanych i cenionych piosenek z repertuaru Kaliny Jędrusik, Kabaretu Starszych Panów, Mariana Hemara i innych.
To była prawdziwa uczta dla miłośników teatru, muzyki i dobrego humoru i czym świadczyły owacje na stojąco!
Dziękujemy artystom za przyjęcie zaproszenia i wspaniałe widowisko, a publiczności za przybycie i spędzenie z nami niedzielnego wieczoru!

Organizatorami wydarzenia byli:
PSYCHODRABINA
Gmina Czerwin
Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie
Partnerem wydarzenia był Samorząd województwa Mazowieckiego

Przedsięwzięcie finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023-2027”
Mazowsze serce Polski

AKTORZY:
Ewa Romaniak: Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, laureatka wielu nagród i wyróżnień. Oprócz występów na scenach teatralnych m.in. w Krakowskim Teatrze Komedia: Trzy razy łóżko”, „Wpadki miłosne z muzyką w tle”, uczestniczy w projektach muzycznych: m.in. „Odyseja muzyczna”, „Romans z szampanem”, Barbara Broda – Malon: wokalistka, aktorka, certyfikowany pedagog wokalny, Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno – Aktorskim, laureatka wielu nagród na Festiwalach Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej. W swoim dorobku posiada role m.in. w „West Side Story”, „Porwanie Sabinek”, czy „Bal w Operze”.,
Jan Jakub Należyty – znany autor sztuk teatralnych, aktor estrady, satyryk, wykonawca piosenek autorskich i francuskich, założyciel Krakowskiego Teatru Komedia.

MUZYCY:
Konrad Mastyło – kompozytor, pianista od lat związany m. in. z Piwnicą pod Baranami, niegdyś członek legendarnego zespołu Marka Grechuty i Jana Kantego – Pawluśkiewicza – „Anawa”
Sebastian Malon – muzyk, skrzypek, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.