W dniu 28 listopada 2022 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie, odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami z cyklu „Poniedziałkowe spotkania czytadełkowo – warsztatowe”. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas grupa 5-latków o skocznej nazwie „Zajączki” wraz z opiekunami. Na początku spotkania uczestnicy zapoznali się z bardzo sympatycznym robotem Photonem, a następnie rozwiązali zakodowaną zagadkę. Zagadka polegała na poprowadzeniu robota do celu, tak, aby zebrać rozsypane litery i odgadnąć hasło. Hasłem był wyraz MIŚ, a bohaterem najpopularniejszy miś świata – Kubuś Puchatek. Następnie pani Katarzyna Kossakowska przeczytała fragment książki autorstwa A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek” o tym jak Kubuś udał się do Królika na obiad i ugrzązł w wejściu do norki.

Kolejny etap spotkania polegał na tym, że dzieci podzielone na dwie grupy, uczestniczyły na zmianę w warsztatach plastycznych oraz w zabawie w układanie wieży z plastikowych kubeczków.

Każdy z uczestników, a było ich 21, wyszedł z biblioteki z pięknym, własnoręcznie wykonanym obrazkiem misia z rosnącej masy.

©2024 www.biblioteka.czerwin.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content