W dniu 27 czerwca w Filii Bibliotecznej w Piskach odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Wakacje w bibliotece. W tym dniu dzieciaki  tworzyły dzieła z gliny. Na początku powstały miseczki gliniane w kształcie liścia, a z pozostałej gliny wspólne serce, na którym, każdy wyskrobał swoje inicjały. Powstało także mnóstwo glinianych zwierzątek. Następnie przyszła pora na trochę odpoczynku. Pomimo tego, że za oknem padał deszcz, my zrobiliśmy sobie piknik między książkami. I jak to na bibliotekę przystało, nie obyło się bez czytania. Bibliotekarz przedstawił dzieciom fragment książki Waldemara Cichonia pt. “Trzymaj się Cukierku!”, aby mogły się odprężyć przed stworzeniem kolejnej pracy plastycznej. Tym razem z wykorzystaniem czerwonej i zielonej farby plakatowej oraz gąbeczek, na białych kartkach powstały piękne obrazy czerwonych kwiatów. Każdy był inny i wyjątkowy, co widać na załączonych zdjęciach. Poza indywidualnymi pracami, powstały dwa obrazy, stworzone wspólnie przez dzieci, które trafiły do rąk Pani Dyrektor Agaty Łady oraz Pani Barbary Małkowskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w dzisiejszych zajęciach!