W poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. rozpoczęliśmy wakacyjne przygody w bibliotece! Pierwsi uczestnicy pojawili się już po 8.00 rano, gotowi na pełen wrażeń dzień. Rozpoczęliśmy od wyboru i wypożyczenia książek, a następnie ustaliliśmy i podpisaliśmy Regulamin „Wakacji w bibliotece”. Kolejnym etapem były kreatywne zajęcia plastyczne – pomalowaliśmy farbami rolki po papierze toaletowym. Z malowanych rolek po wyschnięciu powstały barwne papugi. W oczekiwaniu na wyschnięcie rolek, udaliśmy się na świeże powietrze. Miłosz i Łucja, na skwerku przy fontannie, przeczytali swoim kolegom książkę pt. „Księżniczka Balbinka i papuga Aisha” autorstwa Laetitia Etienne i Rozenn Follio-Vrel. Była to wspaniała historia! W nagrodę czytający otrzymali gromkie brawa. Kolejną atrakcją było malowanie kredą na chodniku. Dzieci rysowały klasy, zwierzęta i inne kolorowe obrazki, a także ozdabiały kostkę. Następnie udaliśmy się na malutki spacer, podczas którego bawiliśmy się w zabawy ruchowe, takie jak „Baba Jaga patrzy” i berek. Po powrocie do biblioteki uczestnicy posilili się owocami, by nabrać energii do dalszych działań, czyli dokończenia papug. Na koniec dnia wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i zapraszamy na kolejne dni pełne atrakcji!

___________________

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

NPRCz 2.0

Narodowe Centrum Kultury