Wójt Gminy Czerwin Grzegorz Długokęcki, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej Ks. Kazimierz Wołpiuk oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie Katarzyna Kossakowska, z radością zapraszają mieszkańców gminy Czerwin oraz gmin ościennych, miłośników muzyki operowej, kolęd i pastorałek na niecodzienne widowisko artystyczne, II Koncert Bożonarodzeniowy. w dniu 10 grudnia 2023 roku o godz. 13.00. Koncert odbędzie się w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie, po Mszy Świętej o godz. 12.00.

Na scenie wystąpią soliści związani na co dzień z polskimi teatrami operowymi i muzycznymi: Olga Bończyk, aktorka i piosenkarka, Marta Burdynowicz, wokalistka, zwyciężczyni 12. ej edycji The Voice of Poland oraz Jakub Milewski dyrektor artystyczny Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”. Solistom towarzyszyć będzie zespół kameralny w składzie: Maciek Papalski, gitara oraz Marek Lipski, fortepian. Koncert poprzedzi „wspólne” ubieranie choinki oraz występ muzyczny w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie. Zaprezentują się dzieci z grup Zajączki i Motylki oraz solistki: Alicja Malinowska i Zuzanna Wiśniewska. W wydarzeniu w ramach wolontariatu pomagać będzie Młodzieżowa Rada Gminy Czerwin. To niezwykłe spotkanie wprowadzi słuchaczy w rodzinną, świąteczną atmosferę. Artyści zaproszą widzów do wspólnego kolędowania. Na dzieci czekać będzie niespodzianka!

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wspólnie stworzymy magiczną atmosferę!