W czwartek, 14 marca 2024 roku, odbyło się spotkanie z pszczelarzem panem Tadeuszem Olszewskim. Spotkanie zorganizowane zostało dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie oraz Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Piskach. Pierwsze spotkanie odbyło się na Targowisku wiejskim „Mój Rynek” w Czerwinie

Rozpoczęło się od rozstrzygnięcia konkursu „Walentynka dla biblioteki – edycja VI”. Dyplomy oraz nagrody wręczyli wychowawcom grup i reprezentantom pan Grzegorz Długokęcki, wójt gminy Czerwin oraz pani Katarzyna Kossakowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie. Obydwa spotkania przebiegały według scenariusza w bardzo aktywnej, przyjaznej atmosferze. Pan Tadeusz opowiedział o swojej pasji i podał uczestnikom wiele ciekawostek na temat pszczół. Uświadomił dzieciom, jak ogromne jest znaczenie pszczół dla ludzkości i środowiska. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć strój pszczelarza i ul, dotknąć atrybutów każdego pszczelarza, zapytać o świat pszczół, czy spróbować prawdziwego miodu prosto z pasieki. Na zakończenie obu spotkań dzieci pozowały do zdjęć w pszczółce fotobudce. Dziękujemy panu Tadeuszowi za ogromne zaangażowanie, pasję i świetny kontakt z dziećmi. Bardzo dziękujemy pani Jolancie Pyskło za wsparcie przy organizacji spotkania na Targowisku Wiejskim oraz dyrekcji Przedszkola Samorządowego w Czerwinie i Szkoły Podstawowej w Piskach za przyjęcie zaproszenia. Działanie realizowane było w ramach ogólnopolskiego projektu „Biblioteki pełne dobrej energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.

Po więcej zdjęć zapraszamy na stronę internetową Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwinie.