W środę, 12 czerwca 2024 roku, o godzinie 10:00, na Targowisku wiejskim „Mój Rynek” w Czerwinie, odbyło się niezwykłe spotkanie w ramach ogólnopolskiego konkursu „Biblioteki pełne Dobrej Energii”. Wydarzenie zgromadziło bardzo liczną grupę przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Czerwinie i oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Piskach oraz uczniów klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie. Gościem specjalnym był Adam Zbyryt – Człowiek z puszczy – biolog, ornitolog i autor książek przyrodniczych. Gość w swoim wystąpieniu opowiedział dzieciom o zwierzętach, które mają super moce. Okazało się, że nawet najmniejsze zwierzątka są niezwykłe i można się od nich wiele nauczyć! Spotkanie z Adamem Zbyrytem było nagrodą w konkursie w ramach projektu „Biblioteki pełne Dobrej Energii”. Dziękujemy wszystkim za obecność!