W sobotę, 3 sierpnia 2024 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie odbyły się kolejne warsztaty kreatywne. Uczestnicy spotkania, zgodnie z tradycją, oddali przeczytane książki i wypożyczyli kolejne. Gdy wszyscy zajęli miejsca, pani Kasia przedstawiła gościa warsztatów – panią Marzenkę, właścicielkę Akademia Nauki Ostrołęka – tu każde dziecko rozwija skrzydła. Pani Marzenka zaprosiła uczestników do wyprawy pod hasłem „Galaktyczne przygody Jedi”. Zajęcia rozpoczęły się naprawdę kosmicznie. Każdy uczestnik otrzymał kartę Zdobywcy Kosmosu, którą spersonalizował według własnej inwencji. Nasza gościni przedstawiła zasady galaktycznej misji, sposoby zdobywania punktów i sprawności. W różnych miejscach biblioteki ukrytych zostało dziesięć kopert z zadaniami do wykonania. Uczestnicy warsztatów z zapałem wojowników Jedi zabrali się do wypełnienia misji. Misji towarzyszyła muzyka relaksacyjna i motywy muzyczne ze Star Wars. Warsztaty trwały dwie godziny, a mimo to Zdobywcy Kosmosu, aktywnie i z zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, współpracowali i świetnie się bawili. Ich karty zostały wypełnione sprawnościami. Uczestnicy warsztatów ćwiczyli pamięć, spostrzegawczość, koncentrację i siłę. Trenowali technikę czytania, haki pamięciowe, rysowali mapy myśli. Z zainteresowaniem wysłuchali „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, tekstów dotyczących misji, informacji o tym, co lubi mózg i jak wprawić go w dobry nastrój. Na koniec, powtórzyli ostatnie wskazówki przed wyprawą i przygotowali magiczne kleksy na ewentualnych wrogów misji. Wszyscy z okrzykiem „Jedi” dumnie pozowali do wspólnego zdjęcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i zapraszamy na kolejne spotkanie 24 sierpnia!

Jesteśmy BLISKO naszej społeczności!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0