W sobotę, 4 marca 2023 roku, odbyło się kolejne sobotnie spotkanie w ramach kreatywnych spotkań z literaturą i sztuką w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwinie. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od fragmentu literatury, a właściwie od dwóch fragmentów: książki Justyny Bednarek pt. „Banda czarnej frotté” oraz książki Sempé Gościnnego pt. „Mikołajek”. Zainspirowani lekturą uczestnicy warsztatów, zabrali się do wykonania pracy plastycznej według własnej inwencji. Z tektury po wycięciu środka powstały ramki, a po podklejeniu folią, przypominały akwarium, podwodny świat lub wiosenny obrazek. Na foliowych okienkach za pomocą plasteliny, nasi artyści wyczarowali magiczne krajobrazy: wodne rośliny ubarwione kwiatami, ryby w kolorach tęczy, czy kwietne łąki. Po zakończeniu pracy, młodzi adepci  sztuki  buszowali wśród  półek w poszukiwaniu książek do wypożyczenia. Pasjonaci gier mieli chwilę na zmagania rysunkowe i językowe oraz budowanie modelu dinozaura. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali uwiecznienie na wspólnej fotografii. Tak zakończyły się kolejne warsztaty, według jednego uczestnika, najfajniejsze. Bo dla każdego najfajniejsze mogą być różne sprawy – ciekawa praca, zabawa, wspólne spotkanie. Do zobaczenia na kolejnych kreatywnych zajęciach 18 marca! Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.